×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
بودجه های چند صد میلیونی برای طرح های پژوهشی سیاسیون! –  ژاله حساس خواه

راه گیلان: نام دکتر ژاله حساس خواه هم در دو طرح پژوهشی به چشم می خورد. نخست مطالعه نقشه راه توسعه استان گیلان با بودجه کلان یک میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۳ و دوم تهیه و تدوین اسناد پشتیبان برنامه ششم توسعه استان گیلان با بودجه چشمگیر ۳۳۰ میلیون تومانی در سال ۹۵٫ البته رشته تحصیلی حساس خواه، آموزش زبان انگلیسی می باشد!

به گزارش خزرآنلاین، انتشار ریز جزییات بودجه مطالعات پژوهشی استان گیلان در فضای مجازی، حکایت از میلیاردها تومان پولی دارد که تحت عنوان بودجه مطالعات پژوهشی به برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان پرداخت شده است. فارغ از اهمیت پژوهش و نقش غیرقابل انکار این مطالعات در پیشبرد مسیر توسعه استان، نکته قابل تامل دریافت های چشمگیر توسط برخی چهره های سیاسی استان در قالب مطالعات پژوهشی است. به عنوان مثال می توان به دریافتی های ژاله حساس خواه، مدیر فعلی دفتر اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان اشاره کرد و به بررسی طرح های پژوهشی اجرا شده توسط وی به عنوان یک فعال سیاسی استان گیلان و همچنین طرح هایی که مطالعاتش بر عهده دکتر روشن بابایی، دیگر عضو هیات علمی استان گیلان گذاشته شده بود، پرداخت.

دکتر روشن بابایی یکی از شناخته شده ترین اساتید در حوزه گردشگری است. وی نویسنده اولین کتاب گردشگری خلاق در ایران، دارای سوابق عضو کمیته بین المللی گردشگری مادرید، انجمن علمی اقتصاد شهری و هم چنین برنامه ریزی فرهنگی ایران است.

نگاهی به این لیست نشان می دهد تقریباً تمام طرح های پژوهشی که به نام دکتر روشن بابایی به ثبت رسیده است، با مبالغ نسبتا کم و حول محور گردشگری و در راستای رشته تخصصی وی بوده است.

نام دکتر ژاله حساس خواه هم در دو طرح پژوهشی به چشم می خورد. نخست مطالعه نقشه راه توسعه استان گیلان با بودجه کلان یک میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۳ و دوم تهیه و تدوین اسناد پشتیبان برنامه ششم توسعه استان گیلان با بودجه چشمگیر ۳۳۰ میلیون تومانی در سال ۹۵٫ البته رشته تحصیلی حساس خواه، آموزش زبان انگلیسی می باشد! وی از فعالان اصلاح طلب گیلان بوده و نایب رئیسی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گیلان و همچنین سخنگویی این شورا را در کارنامه دارد.

نگاهی به سوابق سیاسی حساس خواه و توجه به اینکه سازمان های حمایت کننده دو طرحی که ژاله حساس خواه اجرای آن ها را بر عهده گرفته است، دو سازمان کاملا سیاسی یعنی استانداری گیلان و سازمان برنامه و بودجه استان می باشند، نکته قابل تامل ماجراست. حساس خواه در حالی به عنوان یکی از مجریان طرح یک میلیارد تومانی استانداری در سال ۱۳۹۳ انتخاب شد که محمدعلی نجفی در دولت اول دکتر روحانی زمام استانداری گیلان را در دست داشت و البته استاندار دولت مورد حمایت اصلاح طلبان بود.

دومین طرحی هم که اجرایش در سال ۱۳۹۵ با بودجه چشمگیر ۳۳۰ میلیون تومانی به ژاله حساس خواه واگذار شد، طرحی بود که حمایتش بر عهده سازمان برنامه و بودجه استان گیلان قرار داشت. ریاست این سازمان در گیلان هم از اوایل سال ۱۳۹۴ در دستان کیوان محمدی، یکی از سیاسیون اعتدال گرای گیلان که ارتباط حسنه ای با اصلاح طلبان دارد، قرار گرفته است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد