امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 24 May , 2019
امروز : جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸ - 20 رمضان 1440
شناسه خبر : 4119
  پرینتخانه » آخرین اخبار, پربیننده ها تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰ | 54 بازدید | ارسال توسط :

داستان یک پل!/ “ناگهان کوه موش زایید!”

نزاع قبیله ای دارودسته ها و جنگ زرگری حیدری-نعمتی در معیت عاشور-افتخار به جای خود اما بر سر ملت که نباید از بابت این کمترین منت گذاشت! آیا این حداقل کاری نیست که می توانست از متولیان چند دستگاه با آن همه خدم و حشم سر زند!

کار ملت به جایی کشیده که حالا باید جهت ادای وظایف ابتدایی و مطالبات پیش افتاده شهری هم در پیشگاه مسئولین مراسم شکر و سپاسگزاری را بجای بیاورند!

داستان یک پل!/   “ناگهان کوه موش زایید!”

راه گیلان: اکبر نوری/ براستی کار مردم به کجا رسیده است!
یعنی سطح انتظارات و توقعات ملت از مسئولان خود تا این حد نزول یافته که پس از سالها هزینه تراشی بی حاصل از جیب مردم و ثابت ماندن نمای اصلی صرفا از بابت گشایش میدانی در بطن همان سازه نخراشیده و نتراشیده باید اظهار شعف و شادمانی کنند؟! آیا این سیر قهقرایی غمبار نیست؟

نزاع قبیله ای دارودسته ها و جنگ زرگری حیدری-نعمتی در معیت عاشور_افتخار به جای خود اما بر سر ملت که نباید از بابت این کمترین منت گذاشت! آیا این حداقل کاری نیست که می توانست از متولیان چند دستگاه با آن همه خدم و حشم سر زند!

کار ملت به جایی کشیده که حالا باید جهت ادای وظایف ابتدایی و مطالبات پیش افتاده شهری هم در پیشگاه مسئولین مراسم شکر و سپاسگزاری را بجای بیاورند!
یعنی کلی منت بر سر خلق الله گذاشته می شود برای انجام وظایفی معمولی و دم دستی و یک طوری از بازگشایی و راه اندازی میدان داد سخن می دهند که گویی برج ایفل را افتتاح می کنند!

کلی شعار و وعده و وعید در ایام انتخابات سر داده می شود که طبعاً خواسته های مردم را باید بر اساس آن سنجید. در این میان یکی از مطالبات اصلی نیز برچیده شدن بساط پل ورودی شهر بوده که نماینده پیروز انتخابات هم به صورت علنی وعده عملی کردن آن را به شهروندان داده اند. حالا زورتان نرسیده، راه و چاره کار را بلد نبودید، مانع تراشی شده و خلاصه هر مسئله ای بوده، قبول ولی نبایست گنجشک رنگ کرده را به جای قناری به مردم فروخت که!
احداث یک میدان ساده که اینهمه های و هوی و پروپاگاندا نیاز ندارد! مگر قلعه خیبر فتح شده که اینسان توی بوق و کرنا دمیده می شود و از ملت انتظار کرنش و تعظیم می رود!

احداث یک میدان ساده در قیاس با انبوه وظایف متروک مانده سیاسی در قبال مردمی که با اقسام ناملایمات و فقر گسترده دست و پنجه نرم می کنند چه معنایی پیدا می کند؟! اگر قرار بر مانور سیاسی باشد باید از عالیجنابان پرسید در قبال تنگنای معیشتی که گریبان مردم را فرا گرفته چه توش و توانی در حیطه اصلی مسئولیتی در خانه ملت و هیئت دولت صورت پذیرفته است؟! به کدام گره مدیریتی و فساد ساختاری اشاره و انگشت نهاده شده است؟! کدام مواضع شفاف و علنی در برابر سیاست های خانمان برانداز متولیان بالادستی اتخاذ شده است؟!

واقعیت اینست که احداث یک میدان ساده حول مناره ای منحوس با بالهای به جای مانده زشت شنی کف مطالبات اهالی این شهر محسوب می شود!
هیهات بر ما که اینچنین ذلیل و زمینگیر شده بعد از ۱۵ سال هزینه تراشی و سوء مدیریت خرج شده از بیت المال غریو شادی و هورا و هلهله تصنعی را سر می دهیم، برای چه؟! کدام منافع بر نمایش این گوساله سامری مترتب است؟!
اینهمه سروصدا از برای چیست؟!

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.