×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
آقایان شورا: عذرخواهی شما برای مردم مدیریت شهری نمی شود!

یادداشت شورا (۷۶)

راه گیلان: واقعا روایت داستان شوراهای شهر و ذکر مصائب عملکردها و تصمیمات ابتر و نابخردانه مدیریتی از فرط تکرار وجهی خسته کننده و بسیار ملال انگیز به خود گرفته است!

تا کی باید شاهد نشستن شهردار بر روی صندلی متهم باشیم که صرفا توسط اعضای شورای شهر مورد مواخده و توبیخ قرار گیرد!

خلاصه شهردار یا کارآمد هست یا نیست؟ اگر هست که باید شاهد تداوم بی شک و شبهه و حضور قوی وی در صحنه باشیم و اگر هم نیست که قال قضیه را کنده و فسخ قرارداد کنیم و خلاص!

آقایان شورا، آقایانی که با ابقا شهردار موجبات فرسودگی شهر و دلمردگی شهروندان را رقم زده اید! اگر دل در گرو شهرتان ندارید لااقل به فکر خودتان باشید! می دانید چه گمانه های درگوشی ناخوشایندی در شهر پیچیده است؟! استخوان لای زخم تا کی؟ قصه استخوانی را که طبیب لای زخم قصاب نهاده بود تا به خاطر درد حاصله هر روز قصاب را با تکه گوشتی به مطب خویش بکشاند را خوانده اید!

تقریبا همه اعضای شورای شهر از ناکارآمدی شهردار و اشکالات معین و مزمن شده شهر سخن می رانند و با اظهار شرمندگی از مردم معذرت خواهی می کنند؛ احمدزاده با حرارت و تن صدای بلند، نعمتی به شکلی موجز و مستدل، جلیل سندی وارفته و خسته از اعتمادی به یاس گراییده، علیدوست حامی با حاشیه روی و لحنی رندانه و عبارت پایانی همیشگی” از آقای شهردار تقدیر و تشکر می کنم، پهلوان خدا قوت!” و رئیس شورا طی اظهار ناامیدی در جذب سرمایه گذار، ایجاد درآمد پایدار و تحقق پروژه های بزرگ در کنار وظایف ذاتی و اولیه شهردار!

قطعا بعد از قریب به دو سال از تصدیگری غلام نیا بر شهرداری فومن باید زمان واکردن سنگ ها میان شورا و شهردار فرا رسیده باشد. شهر دیگر بیش از این تاب تحمل نامهربانی ها را ندارد.

و یک نکته در مورد موضوع تعامل شهردار با دیگر دستگاهها:

متاسفانه در کشورمان مسئولین و متولیان امر واژه “تعامل” را به “تبعیت” تعبیر و البته در رابطه با افراد “همسو” اعمال می کنند! در باره عدم تعامل شهردار (غیر همسو) با مسئولان بالادستی که جلیل سندی و نورالدین نعمتی از اعضای شورای شهر در باره آن سخن می گویند شاید ایشان هم اهمال می ورزند ولی این توصیه که به نماینده شهر بگو علی رغم اینکه قبولت ندارم اما این اعتبارات و تسهیلات را می خواهم انتظاری خلاف آمد پندار و رفتار ما ایرانی ها است!

در ثانی اگر نیت مردم دوستانه و اراده و عزمی جهت کمک به احوالات بیمار شهر و مردمان آن وجود داشته باشد، قاعدتا نباید نیاز چندانی به درخواست وجود داشته باشد، حتما که نباید دولا شد و سر را تا به انگشتان پا در برابر حضرات به تعظیم فرود آورد!

اکبر نوری

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد