امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Friday, 24 May , 2019
امروز : جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸ - 20 رمضان 1440
شناسه خبر : 4511
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۳۳ | ارسال توسط :

آیا وزیر نیرو در دام مافیای سد سازی است؟؟

آقا وزیر صداقت و متانت مردم نجیب روستای لاسک را بر نادانی و بی سوادی آنها نگذارید ، آنها میراث دار تاریخی هستند که سالها یاران میرزا جنگلی در آن جنگیده اند و اجازه دست درازی سالهای سیاه ک روس ها بر ایران عزیز می تاختند را به آنها نداده اند.

آیا وزیر نیرو در دام مافیای سد سازی است؟؟

راه گیلان: متاسفانه وزیر محترم نیرو درحالی عملیات کلنگ زنی و دستور به شروع پروژه سد لاسک را داده اند که بسیاری از صاحب نظران و متخصصین عرصه سد سازی و دلسوزان طبیعت و گروههای فعال محیط زیستی بارها و بارها از پیامدهای آن هشدار داده اند.

۱ـ مشکلات عدیده ای که برای تالاب انزلی پیش خواهد امد.
۲ _پیامدهای تخریب جنگلهای هیرکانی و تخریب زیستگاه شمشادهای کمیاب
۳ـ سابقه بد دولت های قبل از جمع آوری ساکنین روستاها از طرح های جنگلداری
۴ ـ به حاشیه بردن ساکنین روستاهای حاشیه سد

۵٫ …..

اما متاسفانه وزیر محترم بدون در نظر گرفتن تمامی جوانب و حل مشکلات مردمان و حتی شنیدن حرفهای مردمان در گیر با این طرح و فقط با استناد به مدارک و ادله کسانی که منافع شخصی شان در آن بود اقدام به کلنگ زنی شبانه سد لاسک نموده اند در حالی ک پیشتر اعلام شده بود که وزیر محترم جهت بازید میدانی و شنیدن مشکلات مردمان خواهد امد.

اما به یقین از وزیری که قدرتی بر عملیاتی نمودن بخش نامه های ارسالی به زیر مجموعه های تحت امر خود ندارد نباید انتظار قاطعیت و قدرتی داشت که به نفع عموم جامعه و مردم کار کند و آدم را سمتی سوق میدهد که باور کند در انتخابات نباید بین بد و بدتر ، حتی انتخابی نماید.

نمونه اقدامات ، بخش نامه شماره۷۰۰/ ۳۰۷۳۷ /۹۷ مورخ ۲۰/۰۶/۱۳۹۷ که عملا هیچ یک از مدیران تابع وزارت خانه نیرو زیر بار نرفتند .

مردم امیدوارند اشخاص و افرادی که طی انتخاب و رای و نظر انها سر کار می ایند تا برای انها کار کند و بقول خودشان خدمت گذار مردم باشند ، نظرات آنها را نیز بشنوند و تصمیمات صحیح گرفته شود ، نه اینکه در این شرایط سخت اقتصادی مشکلی بر مشکلاتشان اضافه کنند .

بسیاری از ساکنین و افرادی که به اجبار باید زندگی و کاشانه خود را بگذارند ( و به امید اسناد خزانه با سر رسید های طولانی مدت و با کاهش ارزش بعضا۴۰&50درصدی که وزرات خانه نیرو به طلب کاران خود پرداخت میکند) فرار کنند، چه دلخوشی و امیدی به انها خواهید داد که به شما اعتماد کنند، در حالی که پای صحبت های آنها ننشسته اید و به حسابشان نیاورده اید ، ـ هر چند اگر شانس بیاورید و استیضاح نشوید با اتمام دوره دولت جاری از مقام وزارت کنار خواهید رفت و شما خواهی ماند با تصمیم کارشناسی نشده و نسنجیده خود و اخرتی ک در آن تنها خواهی بودـ

امروز دگر دوران بگیر و ببندها گذشته است که بشود با ترساندن و تهدید مردم به دنبال اعمال و اهداف خاص بود . اگر شما نماینده حاکمیت و البته ملت هستید باید پای صحبتهای مردم بنشینید و دغدغه های انها را نه تنها بشنوید، بلکه مشکلاتشان را حل و فصل نمایید ، شاید مردمان خوش قلب از صداقت شما به وجد آیند و همه دارایشان را به شما هبه کنند .

آقا وزیر صداقت و متانت مردم نجیب روستای لاسک را بر نادانی و بی سوادی آنها نگذارید ، آنها میراث دار تاریخی هستند که سالها یاران میرزا جنگلی در آن جنگیده اند و اجازه دست درازی سالهای سیاه ک روس ها بر ایران عزیز می تاختند را به آنها نداده اند.

وزیر عزیز جنگل تمام داریی مردمان آن دیار هست و قبل از ان که دولت اداره جنگل را به دست بگیرند و مردم را به عکس العمل منفی وا دارند ، همیشه خود نگهبان شاخه به شاخه درختانش بوده اند.

آن چیزی ک شما به مثابه یک پروژه و محل کسب خود می بیند ، محل زندگی مردمانیست که با دستهای پینه بسته به شما اجازه قدرت نمایی داده اند.

آقای وزیر نمیشود با پنهان کاری و ایجاد رعب و وحشت به مردم تاخت.

یادداشت وارده/ عبدالوهاب کریمی

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.